Aktualności


Blat kuchenny granitowy -  specyfika

Granit to naturalny kamień, który doskonale sprawdza się jako blat kuchenny. Surowiec ten warto docenić, ponieważ wygląda niezwykle efektownie nawet w połączeniu z nowoczesnymi meblami. Dodatkowo jest także odporny na działanie zróżnicowanych temperatur i dostępny w wielu wariacjach kolorystycznych. Poznaj wszystkie zalety, jakie posiada blat kuchenny granitowy

Dlaczego blat granitowy?

Granit to skała magmowa. W jej składzie można znaleźć przede wszystkim skalenie oraz kwarc. Sprawia to, że granit wyróżnia się bezładną teksturą oraz średniokrystaliczną strukturą. Dzięki tym właściwościom wygląda bardzo efektownie. Jednocześnie dostępny jest w wielu odcieniach. Spotkać można także okazy wielokolorowe. Pozwala to dopasować kamień do stylu wnętrza, jak i indywidualnego gustu każdego klienta.

Granit to solidny i trwały kamień, który charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie wielu czynników zewnętrznych. Jest również odporny na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne, dlatego też poleca się go do wykorzystania jako blat kuchenny.

Kamień ten posiada wiele zalet, które doceni każdy użytkownik. Cechy te sprawiają, że granit jest trwały i zachowuje swoje unikalne walory przez długie lata. Jednocześnie utrzymanie go w należytej czystości nie stanowi większego problemu, co jest szczególnie istotne w kuchni. 

Wytyczne granitu (grubość, gwarancja ceny do jakości)

Granitowy blat kuchenny

Granit to doskonały materiał budowlany, który charakteryzuje wysoka uniwersalność i mnogość zastosowań. To szczególnie widoczne w kuchni, ponieważ kamień ten można wykorzystać do tworzenia blatów kuchennych oraz wykończenia wyspy kuchennej. Materiał ten można wybrać również jako parapet wewnętrzny i zewnętrzny.

Blat kuchenny wykonany z granitu musi spełniać określone wytyczne, aby zachować trwałość na długie lata. Blat, w którym zostaną wykonane otwory na zlew lub kuchenkę, powinien mieć grubość co najmniej 2 centymetry. Natomiast w przypadku powierzchni pozbawionych otworów, powinien być cieńszy niż 2 centymetry. Uwagę należy także zwrócić na dopasowanie kamienia do wymiarów mebli, jak i sposobu użytkowania. Pozwoli to uzyskać satysfakcjonujący efekt, jeśli chodzi o wykończenie kuchni. W tym przypadku wysoka jakość doskonale współgra z ceną granitu.

Jaki kolor granitu wybrać?

Granitowy blat kuchennyCzy kolor blatu kuchennego ma znaczenie? Zdecydowanie tak. Dlatego warto poświęcić chwilę, aby znaleźć odpowiedni granit do swojej nowej kuchni. Nie ulega wątpliwości, że blat kuchenny granitowy to wyjątkowy element dekoracyjny w każdym wnętrzu. Bez względu na styl wykonania kuchni, kamień ten wygląda zjawiskowo. W subtelny sposób podkreśla charakter wnętrza, jak i odzwierciedla osobowość jego właściciela. Zatem jaki kolor granitu wybrać?

W tym przypadku warto wybrać kolor, który będzie pasował do wykończenia kuchni oraz wybranych mebli. Uwagę warto zwrócić na tonację kolorów, jak i na ich barwę. Wyróżnia się ciepłe i zimne tonacje kolorów. Wybierając granit należy wziąć pod uwagę również wzór oraz teksturę, ponieważ te parametry bezpośrednio wpływają na estetyczne wykończenie pomieszczenia. Uwzględniając powyższe czynniki z pewnością każdy klient znajdzie odpowiedni granit, który będzie pasował do mebli oraz wnętrza kuchni.

Oczywiście aspekty związane z kolorystyką w dużej mierze są kwestią gustu, dlatego też każdy z użytkowników może zdecydować się na wykorzystanie odrobinę innych rozwiązań. Pomimo tego, podjęcie decyzji o wyborze granitowego blatu zawsze zakończy się uzyskaniem dobrego rezultatu. Właściwości tego kamienia zostały bowiem docenione przez odbiorców na całym świecie.


« powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096