Pielęgnacja


◀ powrót

 

 

Zestaw Akemi do czyszczenia blatów granitowych 500 zł

AKEMI STEINREINIGER 

AKEMI NATURAL STONE BASIC CLEANER

AKEMI GOOD-BYE STAIN

AKEMI ŚRODEK DO USUWANIA OSADÓW WAPIENNYCH (SANITARREINIGER)

AKEMI PASTA DO USUWANIA TŁUSZCZU I OLEJÓW

AKEMI ANTY-PLAMA

 

 

 

Zestaw Akemi do czyszczenia blatów z konglomeratu 300 zł

AKEMI CRYSTAL CLEAN SPRAY

AKEMI-QUARTZ INTENSIVE CLEANER

AKEMI GOOD BYE STEIN

AKEMI QUARTZ POLISH

Szczegółowy opis środków można znaleźć poniżej 

 

Pielęgnacja kamienia
Impregnacja kamienia

 

Firma HODER specjalizująca się od wielu lat w wykonywaniu realizacji w kamieniu naturalnym korzysta tylko z najlepszych produktów stosowanych do kamienia, dlatego poleca firmę AKEMI zajmującą się produkcją wysokiej jakości preparatów do pielęgnacji, konserwacji i impregnacji kamienia zarówno naturalnego jak i sztucznego. Dzięki pracy i doświadczeniu także firma AKEMI stała się uznaną marką na świecie wśród firm produkujących chemię do kamienia.

Dzięki produktom firmy AKEMI wszelkie kamienne powierzchnie pozostaną w dobrym stanie na długie lata.

 

Czyszczenie kamienia

Aby skutecznie czyścić kamień ważne jest na wstępie określenie typu zabrudzenia, dobór odpowiedniego środka do rodzaju materiału oraz przeprowadzenie próby w mało widocznym miejscu, co pozwoli nam ocenić wpływ środka chemicznego na powierzchnię oraz bliżej określić zużycie danego preparatu.

Uwaga ogólna: Czyszczenie  kamienia należy przeprowadzić starannie według opisu umieszczonego na etykiecie, a po zakończeniu zabiegu należy gruntownie zmyć powierzchnię wodą. Niewłaściwe użycie preparatu może spowodować powstanie nieodwracalnych zmian w kamieniu.

 

 

 

AKEMI MYDŁO DO KAMIENIA (STEINSEIFE)

- Przeznaczony do bieżącego czyszczenia płyt z kamienia naturalnego i sztucznego. Regularnie stosowany zabezpiecza kamień zachowując jego strukturę i kolor.

 

 

 

AKEMI QUARTZ INTENSIVE CLEANER

- Preparat w sprayu służący do gruntownego mycia konglomeratów kwarcowych . Usuwa powierzchniowe plamy, w szczególności zabrudzenia z tłuszczu i oleju.

 

 

NATURAL STONE BASIC CLEANER

- Do gruntownego czyszczenia blatów kuchennych - usuwa pozostałości ze środków żywności, niewielkie zabrudzenia po tłuszczu, po środkach na bazie wosku oraz emulsjach nabłyszczających do pielęgnacji z kamieni naturalnych i sztucznych.

Preparat jest lekko zasadowy, składa się z tensydów i rozcieńczalników biodegradowalnych, wolny od fosfatów, kwasów i ługów.

 

 

 

AKEMI ŚRODEK DO USUWANIA OSADÓW WAPIENNYCH (SANITARREINIGER)

- Sanitarreiniger firmy Akemi to profesjonalny środek przeznaczony do usuwania osadów wapiennych, pozostałości mydła i innych detergentów z kwasoodpornych kamieni naturalnych i sztucznych, szkła i stali nierdzewnej w pomieszczeniach kuchennych i sanitarnych.
Kwasowy, dezynfekujący środek czyszczący na bazie organicznej, nie zawiera fosforanów i silnych kwasów nieorganicznych, ulega biodegradacji.
Produktu nie należy stosować na marmurach ani konglomeratach marmurowych.

 

 

 

AKEMI PŁYN PRZECIW GLONOM POWER (ANTI-GRÜN POWER)

- Przeznaczony do usuwania naturalnych nalotów, przebarwień od kwiatów, liści, glonów, mchów, ptasich odchodów, innych „zielonych” zabrudzeń z wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych.

Najlepiej usuwa plamy z: atrament, benzyna, plamy z krwi, czerwone wino, garbniki, kakao, kawa, Maggi, mchy, porosty, owoce, owoce leśne, plamy z trawy, pozostałości po przebarwieniach z liści, przyprawy, sok owocowy, zielone naloty.

 

 

 

AKEMI GOOD-BYE STAIN

- Do szybkiego i dokładnego usuwania organicznych odbarwień lub
plam spowodowanych sokami owocowymi i warzywnymi, kawą,
herbatą, czerwonym winem, tytoniem, liśćmi lub kwiatami, jagodami,
krwią, farbą do włosów, pisakami itp. Na powierzchniach
mineralnych, takich jak jak marmur, granit, beton, kwarc,
ceramika.

 

 

 

AKEMI PŁYN DO CZYSZCZENIA CRYSTAL CLEAN

- Służy do codziennego czyszczenia niewielkich zabrudzeń, jak np.: tłuste smugi, pozostałe ślady na kamieniu naturalnym, sztucznym, ceramice oraz klinkierze. Czyści do połysku, szybkoschnący, nie pozostawia smug na kamieniu.

 

 

 

AKEMI PASTA DO USUWANIA TŁUSZCZU I OLEJU

- Przeznaczona do usuwania plam tłuszczowych, olejowych, woskowych i przebarwień brzegowych z wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych oraz innych materiałów mineralnych.

Najlepiej usuwa plamy z: benzyna, Nutella, olej samochodowy, pasta do butów, przebarwienia po silikonie, tłuszcz, wosk ze świeczki.

 

 

 

AKEMI OCZYSZCZACZ KAMIENIA (STEINREINIGER)

- Przeznaczony do gruntownego czyszczenia z powierzchniowych zabrudzeń budowlanych oraz zanieczyszczeń z tłuszczu i oleju, sadzy, smoły oraz pozostałości po syntetycznych farbach i tynkach.

Najlepiej usuwa plamy z: guma, kakao, krew, marmolada, ołówek, pomadka do ust, przyprawy, świeża farba, żel i lakier do włosów.

 

 

 

AKEMI PŁYN DO USUWANIA RDZY (ROSTENTFERNER)

- Przeznaczony do usuwania rdzawych plam i zacieków z kwasoodpornych kamieni naturalnych. Rdzawe wtrącenia i przebarwienia zostają trwale zlikwidowane.

Nie stosować na polerowanych powierzchniach marmurowych!

 

 

 

AKEMI ZMYWACZ POWŁOK CEMENTOWYCH (ZEMENTSCHLEIERENTFERNER)

- Przeznaczony do usuwania resztek zaprawy murarskiej, cementowych i wapiennych nalotów oraz wykwitów z granitu, ceramiki i klinkieru.

Nie stosować na polerowanych powierzchniach marmurowych!

 

 

AKEMI PŁYN DO ZMYWANIA WOSKU (WACHSENTFERNER)

- Przeznaczony do usuwania powierzchniowych zanieczyszczeń z smoły, bitumu, tłuszczów, olejów i wosku. Usuwa fluaty, lak i politury z kamieni naturalnych i sztucznych

 

PIELĘGNACJA KAMIENIA

Kamień powinien być poddawany regularnej pielęgnacji. Mając na uwadze, aby był on prawidłowo użytkowany i konserwowany, będzie nam służył przez wiele lat, ciesząc swoim naturalnym i niepowtarzalnym pięknem. Ponadto regularna pielęgnacja powoduje pogłębienie koloru, co w znacznym stopniu poprawia jego wygląd.

 

 

AKEMI NABŁYSZCZACZ DO KAMIENIA (STEIN-LOTION)

- Przeznaczony do polerowania gładko szlifowanych kamieni, zwiększa połysk na powierzchniach posadzek, blatów kuchennych i łazienkowych, parapetów. Podtrzymuje działanie impregnacji, zachowując zdolność kamienia do oddychania.

 

 

 

AKEMI POTRÓJNY-EFEKT (TRIPLE EFFECT – SPRAY)

- Przeznaczony do codziennej pielęgnacji kamieni naturalnych i sztucznych. Systematycznie stosowany podtrzymuje impregnację oraz nadaje powierzchni polerowanej jedwabisty połysk.

 

 

 

AKEMI QUARTZ POLISH

- Przeznaczony do odświeżania połysku na blatach kuchennych z kwarców i konglomeratów kwarcowych.

 

IMPREGNACJA KAMIENIA

Chcąc utrzymać naturalny kolor materiału oraz połysk należy zabezpieczyć powierzchnię stosując odpowiednie preparaty. Dzięki impregnacji możemy zachować naturalną barwę kamienia, delikatnie ją ożywić (lekko pogłębić ton kolorystyczny) lub mocno przyciemnić powodując tzw. „efekt mokrego kamienia”. Impregnacji powinny być poddawane w szczególności kamienie miękkie, nasiąkliwe (piaskowiec, marmur, trawertyn) oraz kamienie użytkowane w miejscach szczególnie narażonych na zaplamienie (np. granit w kuchni). Impregnując blaty kuchenne należy pamiętać, aby stosować preparaty posiadające atesty dopuszczające produkt do kontaktu z żywnością.

Impregnaty firmy AKEMI posiadają atesty Instytutu LGA w Norymberdze, dla preparatu nieszkodliwego w kontakcie z żywnością oraz polski atest Państwowego Zakładu Higieny.

 

 

AKEMI ANTY-PLAMA (ANTI-FLECK)

- Przeznaczony do zabezpieczania posadzek, płyt stołowych, blatów kuchennych i łazienkowych z kamieni naturalnych i sztucznych przed wnikaniem wody, tłuszczów, olejów oraz substancji kolorowych. Stosowany wewnątrz i na zewnątrz, bez zastrzeżeń w kontakcie z żywnością. Kamień po impregnacji zachowuje zdolność oddychania. Lekko pogłębia ton kolorystyczny.

 

 

 

AKEMI ANTY-PLAMA NANO-EFEKT (ANTI-FLECK NANO-EFFECT)

- Jeszcze silniejsza ochrona przed olejami i tłuszczem, niż w przypadku Anti-Fleck. Środek ten zaczyna swoje działanie po kilku minutach i osiąga pełną odporność po 2-3 godzinach. Preparat ten w znacznej większości nie powoduje zmian w kolorystyce kamienia.

 

 

 

AKEMI POGŁĘBIACZ KOLORU (FARBTONVERTIEFER)

- Przeznaczony do zabezpieczenia elewacji, schodów, posadzek, blatów kuchennych i łazienkowych z kamieni naturalnych i sztucznych, tworząc efekt „mokrej powierzchni” bez uwidocznienia połysku. Zabezpiecza przed wnikaniem wody i ogólnych zanieczyszczeń. Stosowany do surowych i nasiąkliwych kamieni naturalnych i sztucznych.

 

Marble restorer

 FILA MARBLE RESTORER - ODNOWIENIE MARMURU 


Zestaw produktów do usuwania plam na kamieniu naturalnym wrażliwym na kwas ( marmur, wapień, trawertyn itp. ) spowodowanych działaniem kwasowych substancji ( cytryna, ocet, wino ).
Tego typu uszkodzenia objawiają się miejscowym zmatowieniem kamienia oraz powstaniem charakterystycznych białych ,,plam'' spowodowanych reakcją kwasu, zawartego w niektórych produktach żywnościowych, z węglanem wapnia, który jest składnikiem np. marmuru, trawertynu czy wapienia. 

 


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096