Aktualności


Jaki materiał na blat łazienkowy?

Blaty łazienkowe są niezwykle istotnym elementem wyposażenia w tej przestrzeni. Pełnią bowiem szereg istotnych funkcji. Indywidualnie, lub w połączeniu z szafką, stanowią naturalną podporę dla umywalki. Blaty mogą być również przeznaczone do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, które zawsze powinny znajdować się pod ręką. Dodatkowo ich efektowny design sprawia, że podkreślają aranżację łazienki, nadają jej przytulnego lub bardziej nowoczesnego charakteru.
Czym zatem powinny charakteryzować się blaty dobrej jakości? Z czego są one wykonywane?

Rodzaje materiałów na blat łazienkowy

Bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do tworzenia blatów łazienkowych jest drewno. Sporym atutem takiego rozwiązania, jest przede wszystkim stosunkowo niska cena oraz duży wybór kolorystyczny. Drewno dobrze sprawdzi się w przypadku łazienek urządzonych w różnym stylu, doda ciepła i przytulności. Niestety wybór takiego rozwiązania nie oznacza braku wad. Blaty łazienkowe wykonane z drewna muszą być poddawane regularnej i dość czasochłonnej pielęgnacji. Dlatego też osoby, które nie dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu powinny dokładnie przemyśleć taki wybór. Drewno jest także bardziej podatne na różnego rodzaju zarysowania oraz uszkodzenia. Należy także odpowiednio wybrać rodzaj drewna, żeby nadawało się ono do wilgotnych pomieszczeń, w których panują wyższe temperatury.

Dużo trwalszym rozwiązaniem będą z całą pewnością blaty łazienkowe wykonane z konglomeratu. W skład konglomeratu wchodzi zmielony kamień z dodatkiem żywicy epoksydowej. W rezultacie uzyskać można lekką i bardzo elastyczną konstrukcję, która nie wymaga aż tak precyzyjnych zabiegów pielęgnacyjnych. Oczywiście o blaty wykonane z konglomeratu również należy właściwie zadbać, utrzymywać je w należytej czystości oraz impregnować, w celu zamknięcia porów obecnych w kamieniu. Tego rodzaju blaty dają swojemu użytkownikowi bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, choć nie są one tak eleganckie, jak rozwiązania z naturalnego kamienia.

Nowoczesnym rozwiązaniem są blaty kompozytowe, które cechuje przede wszystkim ich wysoka plastyczność. Są łatwe w czyszczeniu, nie przebarwiają się oraz można je nabyć w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Tego typu inwestycja będzie jednak stosunkowo droga. W bardzo nowoczesnych aranżacjach wykorzystać można również blaty szklane. Odpowiednio dobrane szkło jest odporne na działanie wysokich temperatur. Z kolei miłośnicy loftowych wnętrz, mogą zdecydować się na nabycie blatu wykonanego z betonu. Należy jednak wziąć pod uwagę wysoką wagę tego materiału i dobrać do blatu odpowiednio wytrzymałą szafkę.

Jaki materiał wybrać?

blat łazienkowy z kamienia naturalnegoBlaty łazienkowe zachwycają swoim wyglądem i różnorodnością. Na co w takim razie warto się zdecydować? Nie ulega wątpliwości, że to właśnie naturalny kamień jest materiałem o największej ilości zalet. Atrakcyjny wizualnie wygląd podkreśla styl łazienki, nadając jej bardziej reprezentacyjnego charakteru. Kamień jest również wodoodporny, występuje w wielu kolorach i fakturach, a także charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Wśród blatów łazienkowych wykonanych z kamienia, ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim blaty marmurowe oraz granitowe. Zarówno marmur, jak i granit bardzo trudno zniszczyć. Blaty doskonale znoszą trudne warunki panujące w łazience. Materiał zachwyca również swoim wyglądem, wzornictwem, zróżnicowaną paletą barw i odcieni. Dlatego też każdy użytkownik będzie w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie model blatu. Jednocześnie gładką, polerowaną powierzchnię blatów z naturalnego kamienia łatwo utrzymać w należytej czystości. W rezultacie wyróżniają się one także wysoką higienicznością. 

Blaty łazienkowe z naturalnego kamienia, podobnie jak każdy inny produkt, wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Właściwa dbałość o blat, zagwarantuje jego użytkownikowi bardzo wysokiej jakości rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się na wiele lat. Z tego też powodu blat kamienny okazuje się najlepszą inwestycją.


« powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096