Aktualności


Łazienka z białego marmuru – wady i zalety

Marmur w łazience sprawdzi się doskonale. Ten naturalny kamień jest chętnie wybierany przez dużą grupę odbiorców. Idealnie sprawdza się w szczególności do eleganckich oraz luksusowych wnętrz. Marmurowa łazienka doda szyku i prestiżu w całym domu. Co istotne, z marmuru wykonane mogą być podłogi, ściany, blaty łazienkowe lub elementy dekoracyjne. Wszystko to stworzy piękną, spójną i efektowną całość. Dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem i jakie są zalety tego materiału? 

Dlaczego biały marmur w łazienkach cieszy się zainteresowaniem? 

Marmur jest materiałem, który idealnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. Od wielu lat uważa się go za produkt najwyższej klasy. Jego wyjątkowy charakter, oryginalna struktura i układ żył sprawiają, że nigdy nie wychodzi on z mody. Marmur cieszy się zainteresowaniem również z tego powodu, że możliwe staje się wykonanie z niego różnych elementów łazienkowego wnętrza. Materiał wykorzystywany jest między innym do tworzenia:

  • podłóg,
  • blatów,
  • ścian,
  • elementów dekoracyjnych.


We wnętrzach spotkać można marmurowe posadzki, parapety lub schody. Naturalny kamień doskonale łączy ze sobą nowoczesność, estetykę oraz funkcjonalność. Połyskująca faktura sprawia, że marmurowe elementy są także idealną ozdobą wnętrza.  Marmur sprawdzi się również do wykonania blatu łazienkowego. Trzeba w tym miejscu pamiętać o tym, iż jego wytrzymałość nie jest tak wysoka jak ma to miejsce w przypadku granitu, jednak odpowiednia dbałość o blat i stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych, pozwolą na długie cieszenie się z tego elementu we własnej łazience.

Dla osiągnięcia niezwykłego efektu, materiał zastosować można na ścianach oraz podłodze. Takie wnętrze z całą pewnością przykuwać będzie spojrzenia wszystkich osób, Marmurowa podłoga jest nie tylko efektowna wizualnie, ale także bardzo trwała. Dodatkowo odpowiednio przewodzi ciepło i łatwo utrzymać ją w należytej czystości. To niezwykle ważne elementy w przypadku łazienki. Panują w niej bowiem dość wymagające warunki.

Nie można zapominać także o różnego rodzaju dodatkach. Mają one bowiem niezwykle ważny wpływ na finalny wygląd całej aranżacji. W łazience przede wszystkim sprawdzą się różnego rodzaju półki lub uchwyty, Te dobre detale wykonać można właśnie przy użyciu marmuru. Są one wówczas niezwykle estetyczne i dodają szyku oraz elegancji

Wady i zalety białego marmuru

blat_marmur

Biały marmur sprawdzi się doskonale przy realizacji projektu jasnej i przestronnej łazienki. Materiał został wręcz stworzony do tego typu aranżacji, Z powodzeniem można wykorzystać go również na mniejszym metrażu, bowiem jasna i delikatna kolorystyka jest w tym przypadku dobrym zabiegiem optycznym. Pozwala sprawić wrażenie, że wnętrze jest bardziej obszerne. Biel w tym przypadku oddaje również kamieniowi pierwszoplanową rolę i chowa się odrobinę w jego tle. Takie zestawienie jest bardzo uniwersalne, klasyczne i wyjątkowo estetyczne.

Na rynku spotkać można różnego rodzaju marmury, które występują w białym odcieniu. Często stosowane są rozwiązania, które posiadają wzory zwane również żyłami. Wykorzystywany bywa jednak również czystobiały marmur. Przyjmuje on zwykle formę blatów łazienkowych, schodów lub parapetów.

Biały marmur posiada wiele zalet. Podkreśla on styl i elegancję każdego pomieszczenia, Jest chętnie wybierany przede wszystkim za swoją wyjątkową trwałość i wytrzymałość. Biały marmur dostępny jest w różnych odcieniach i rodzajach użylenia, przez co daje ogromne możliwości aranżacyjne.

Kamień z uwagi na swoją porowatość może być niestety bardziej podatny na zabrudzenia i zadrapania. Marmur jako wapień wchodzi także w reakcję z innymi kwasami i środkami chemicznymi. Do właściwej pielęgnacji należy więc używać odpowiedniego impregnatu. Tylko wówczas można liczyć na długowieczność materiału. Wymaga to od użytkownika pewnej systematyczności. Jednocześnie materiał jest odporny na działanie niskich i wysokich temperatur, dlatego też w łazience sprawdzi się idealnie.


« powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096