Aktualności


Parapety z marmuru czy granitu? Zestawienie

Budowa lub remont domu to moment, kiedy podejmujemy szereg decyzji. Jedna z nich bardzo często dotyczy parapetów, które pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Stanowią one efektowne wykończenie oprawy okiennej, jednocześnie powinny być również trwałe i solidne. Zwłaszcza, gdy chcemy uniknąć ponownego remontu. Zatem, jakie wybrać parapety? Marmur czy granit - wybierz najlepszy materiał dla siebie!

Kamień - trwały surowiec

Parapet to istotny element, jeśli chodzi o wykończenie okna. Dlatego bardzo ważna jest jego wielkość i właściwe dopasowanie pod względem oprawy okiennej. Kamień to niezwykle trwały i efektowny surowiec, który dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. Dodatkowo materiał ten wygląda bardzo elegancko i stanowi stylowe dopełnienie każdego domu, jak i mieszkania. 

W przypadku parapetów najpopularniejsze kamienie to granit i marmur, które wyróżnia ciekawa i bardzo efektowna paleta barw. Pozwala to dopasować wybrany kamień do wnętrza, jak i indywidualnych oczekiwań. Kamień to synonim luksusu i prestiżu, jest on także bardzo interesującym elementem w aranżacji pomieszczeń. 

Dlaczego parapety granitowe?

parapety granitoweGranitowe parapety wykonane są z kamienia, stanowiącego skałą magmową. Składa się on przede wszystkim z kwarcu i skaleni, dzięki czemu charakteryzuje go struktura średniokrystaliczna i bezładna tekstura. To sprawdzony kamień, jeśli chodzi o parapety w domu, mieszkaniu i pozostałych obiektach. Granit można zastosować zarówno we wnętrzu budynku, jak i również na zewnątrz. Cechuje go niezwykła wytrzymałość na liczne, negatywne warunki atmosferyczne.

Granit to trwały i solidny kamień, odporny także na zarysowania oraz ścieranie. Nie ulega odbarwieniom, jednocześnie jest niewrażliwy na wiele zabrudzeń. Wygląda nieskazitelnie przez długie lata. Natomiast utrzymanie go w czystości jest bardzo łatwe i niekłopotliwe. Dlatego też to bardzo ceniony materiał budowlany, z którego wykonuje się parapety i inne elementy.

Surowiec ten cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ jest dostępny w wielu kolorach do wyboru. Bez wątpienia parapety wykonane z granitu pasują do każdego wnętrza oraz stylu pomieszczenia. Idealnie łączą się z innymi materiałami, takimi jak: metal, drewno lub wiklina.   

Dlaczego parapety marmurowe?

parapet marmurowy, zewnętrznyParapety marmurowe wykonane są ze skały metamorficznej, wywodzącej się z przeobrażenia wapieni. Marmur składa się głównie z kalcytu. Sprawia to, że jest bardziej nasiąkliwy i znacznie mniej odporny na zarysowania niż wspomniany granit. To jednocześnie zaleta tego kamienia, ponieważ w rezultacie jest stosunkowo miękki i łatwy w obróbce. Pozwala to uzyskać nietuzinkowy kształt lub formę parapetu lub innego elementu budowlanego. Warto zauważyć także, że cecha ta umożliwia w znacząco szybki sposób odnowić przedmioty wykonane z marmuru. Dzięki temu zyskują dawny i nieskazitelny wygląd. Jest to trwały kamień, który wyróżnia bogata paleta barw.

Marmur stanowi kamień, który posiada wiele atutów. Doskonale przewodzi ciepło i długo je utrzymuje. Dlatego warto wybrać go na parapety wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty kuchenne lub posadzkę w sytuacji dysponowania ogrzewaniem podłogowym. Marmur wygląda pięknie i nietuzinkowo w każdym wnętrzu. W ciekawy sposób uzupełnia tradycyjne i nowoczesne wnętrza, podkreślając tym samym wybrane elementy wystroju pomieszczenia. Warto zauważyć, że pasuje do każdej aranżacji.

Zarówno marmur, jak i granit posiadają wiele zalet. Materiały te znalazły szerokie grono zadowolonych użytkowników. Niezależnie od tego na co zdecyduje się konkretny użytkownik należy stwierdzić, że naturalne kamienie zawsze charakteryzować będą się lepszymi właściwościami, funkcjonalnością oraz trwałością, niż ich odpowiedniki wykonane z tworzyw sztucznych. Kamień jest także synonimem klasy, elegancji i większego prestiżu. Warto zatem zdecydować się na jego zakup szczególnie wtedy, gdy oczekujemy wyjątkowego wnętrza.

 


« powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096