Onyksy


◀ powrót
ico

Onyksy

Onyks - właściwości kamienia

Onyks to kamień luksusowy używany do aranżacji wnętrz. Jego popularność nie jest przypadkowa, ponieważ wyglądem jest bardzo zbliżony do marmuru. Jednak kamień onyks jest materiałem typowo ozdobnym, co oznacza, że wykorzystuje się go na elementy dekoracyjne, panele naścienne kuchenne, łazienkowe oraz kominkowe. To, co wyróżnia płytę onyksu od innych materiałów ozdobnych, to przede wszystkim zdolność do przepuszczania światła dająca efekt wielobarwnego kamienia. Powierzchnia onyksu jest żyłkowana, co w naturalny sposób tworzy niepowtarzalne zdobienia, wygląda zjawiskowo wydobywając głębie koloru. Co ciekawe, onyks wykorzystywany jest także do produkcji biżuterii, co tylko podkreśla niezwykłość tego materiału.

Kolorystyka onyksów

Onyks to kamień dekoracyjny, który ma naprawdę szeroką paletę barw. Sprawia to, że dopasowanie onyksu do wnętrza jest niezwykle proste. Możemy korzystać ze spokojnych beżów, które zwracają na siebie uwagę fantazyjną mozaiką lub zdecydować się na intensywny onyks zielony. Ciekawą właściwością onyksów, jest ich różnorodność nawet w obrębie jednego koloru. Dzięki temu każdy z nich to kamień unikatowy, zarówno pod względem uzyskanego wzoru, jak i odcienia. Doskonałym przykładem jest żółty kamień, u którego można znaleźć zarówno mocno kontrastujące ze sobą mozaiki, jak i delikatne przejścia.

Onyks – niezwykłe dekoracje w Twoim domu

Jak wykorzystać onyks przy budowie domu? Przede wszystkim stosuje się go jako ozdobny kamień na ścianę.

Ważne jest, by nie miał kontaktu ze środkami chemicznymi oraz ostrymi narzędziami. Wykorzystuje się go tylko do dekoracji wnętrz, ponieważ nie jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Onyks najlepiej prezentuje się jako kamień podświetlony. Naturalne mozaiki nabierają nowego życia, a spokojne kolory stają się niezwykle nasycone. Projektant wnętrz wykorzystuje onyks oszczędnie, ozdabiając nim nieduże partie salonu. Sprawia to, że oświetlenie kamienia na ścianie sprytnie podkreśla elementy wystroju.

Jednak onyks jako kamień egzotyczny i rzadki, jest elegancki także bez tego efektu. Jeżeli zależy nam na naturalnym kamieniu na ścianę, który nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, onyks jest doskonałym wyborem.

Onyks - realizacja

 

Onyks - realizacja w Zakopanem

 


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096