Schody


◀ powrót

Schody

Bardzo efektownym rozwiązaniem jest wykonanie całych stopni z litego kamienia. Szczególnie dobrze prezentują się zaprojektowane w ten sposób schody kręte, ażurowe. Stosując kamień polerowany na schodach należy pamiętać o zabezpieczeniu antypoślizgowym na brzegach stopni. Projektując elementy z kamienia można wykorzystać, poza gładką oszlifowaną powierzchnią, fragmenty łamane, satynowane, matowe.

Omawiając temat schodów nie można pominąć faktu, że projektując je uwzględniany jest także efekt plastyczny czy kolorystyczny. Uzyskanie efektu plastycznego możliwe jest dzięki takiemu ich opracowaniu, by tworzyły monolit. Dlatego dobrze jest używać tego samego marmuru czy granitu, a nawet tej samej grubości płyt na stopień i podstopnie. Wyraźne efekty kolorystyczne najpewniej osiąga się przy zastosowaniu kamieni o żywej barwie, przy czym uwagę należy skoncentrować przede wszystkim na podstopniach. Są one mniej narażone na zużycie niż stopnie i tworzą duże możliwości kombinacji kolorystycznych marmuru i granitu. Oczywiście kombinacja kolorów stopni i podstopnia wymaga minimum dobrego smaku.

Inwestycje w kamienne elementy budowy czy wyposażania wnętrz są na pewno droższe niż tradycyjne inwestycje budowlane. Bezkonkurencyjnie niższe w całym przedsięwzięciu są jednak: długoletnia żywotność i bardzo niskie koszty utrzymania kamienia naturalnego, jako że wydatki związane ze środkami pielęgnacyjnymi są dużo mniejsze.


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096