Konglomeraty kwarcowe


◀ powrót
ico

Konglomeraty kwarcowe

Konglomeraty kwarcowe

Konglomeraty kwarcowe - to kamienie, które ze względu na swoje liczne zalety, coraz chętniej wykorzystywane są jako materiał na blaty kuchenne lub blaty łazienkowe. Oferowany przez firmę HODER konglomerat kwarcowy stanowi idealne połączenie naturalnych materiałów i innowacyjnych technologii, co pozwala tworzyć design wyjątkowych produktów.

Bogactwo zalet oraz unikalny wygląd sprawia, że coraz częściej podczas aranżacji kuchni lub łazienki decydujemy się na blaty z konglomeratu. Kluczowym atutem kwarcu jest jego wytrzymałość i jednolita kolorystyka, za sprawą której może on być ciekawą alternatywą dla granitu.

Konglomerat to materiał powstający z połączenia kwarcu oraz dodatkowych substancji, dzięki czemu możliwe jest stworzenie kamienia o wyjątkowym wyglądzie. Blaty z konglomeratu cechuje niespotykana w innych kamieniach naturalnych głębia kolorów, intensywny połysk, a także wyjątkowo szeroka gama kolorystyczna.

Blaty wykonane z konglomeratu cechuje

Prezentowane próbki materiałów mają charakter jedynie poglądowy, mogą występować różnice w jego strukturze i kolorystyce.

Próbki, które możecie Państwo zobaczyć na ekranie komputera, to zeskanowane zdjęcia cyfrowe. Odcienie kolorów mogą się nieznacznie różnić, ze względu na możliwe różnice systemów komputerowych, monitorów oraz algorytmów kompresji zdjęć.

Wytwarzanie konglomeratu kwarcowego.

Konglomerat kwarcowy, często nazywany „kwarcem” jest kamieniem naturalnym przetworzonym przez człowieka. Ponad 90% masy konglomeratu stanowi piasek kwarcowy łączony żywicą. Przy jego produkcji używa się pigmentów, dzięki którym można uzyskać nawet najbardziej ekstrawaganckie odcienie kamienia. Dzięki zaawansowanej obróbce technicznej materiału otrzymujemy materiał niezwykle wysoce odporny na wszelkie uszkodzenia i niemalże nie absorbujący wody i innych płynów. Te właściwości czynią go doskonałym materiałem na blat kuchenny, utrzymanie go w czystości jest dziecinnie proste i jest przy tym niezwykle higieniczny.

Konserwacja blatów z konglomeratu kwarcowego.

Należy pamiętać, że pomimo obróbki technicznej blaty z konglomeratu wciąż są kamieniem i posiadają jego właściwości. Wymagają zatem systematycznego czyszczenia i przestrzegania kilku zasad pielęgnacji, aby móc cieszyć się ich pięknym wyglądem przez lata. Blat po zamontowaniu należy odpowiednio zaimpregnować, co pozwala szczelnie zamknąć naturalnie powstające pory w kamieniu. Dzięki temu blat z konglomeratu zyskuje wyjątkową trwałość na uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia i pęknięcia. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie impregnacji blatu fachowcom – w Hoder impregnujemy także blaty z konglomeratu w cenie zakupu (niektóre elementy mogą jednak wymagać dodatkowej impregnacji, np. kamienie w łazience). Zabieg impregnacji należy powtarzać wg. zaleceń zawartych w instrukcji użytkowania materiałów , aby utrzymać wysoką odporność blatu. Dla systematycznej i fachowo wykonanej impregnacji i do codziennej pielęgnacji dedykowane są środki czyszczące Akemi Crystal Clean konglomeratów i blatów kamiennych.

Czego należy unikać?

Odpowiednio i systematycznie konserwowany blat z konglomeratu jest materiałem praktycznie niezniszczalnym, jednak fachowcy przestrzegają, że wciąż jest on kamieniem i tak jak w przypadku blatów z granitu lepiej unikać środków czyszczących złożonych z chlorków sodu, kwasów, czy środków o czynniku Ph powyżej 6. Odradza się także używania płynu do naczyń, gdyż pozostała nawet niewielka ilość specyfiku w kontakcie z np. z gorącym naczyniem może spowodować trwałe lub bardzo trudne do usunięcia przebarwienia. Uważać też należy na naczynia zdjęte prosto z ognia. O ile garnek z ciepłym posiłkiem nie wyrządzi szkody naszym blatom, tak stawianie naczynia bezpośrednio zdjęte z ognia lub płyty indukcyjnej mogą odbarwić kamień.

*materiał na zamówienie


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096