Spieki kwarcowe


◀ powrót

Inne produkty

Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe 

 

Spieki kwarcowe to ceramiczne płyty wielkoformatowe o wymiarach 3365 mm x 1500 mm. Standardowo mają powierzchnię 5,05 m2 i grubość 12 mm, ale można także zamówić spieki kwarcowe na wymiar. Są stosunkowo lekkie - do 10 kg/m2. Powstają przez formowanie w tafle jednolitego kamienia spiekanego i mają cechy porcelany technicznej.

Kwarc spiekany jest wykorzystywany zarówno w budownictwie, jak i przy urządzaniu wnętrz. Jego atutem jest odporność na plamy, graffiti, wchłanianie płynów i wilgoci. Z tego względu płytki kwarcowe można położyć zarówno na ścianach, jak i podłogach w łazience lub kuchni. Ostatnio popularne są również blaty ze spieku kwarcowego, my jednak do wykonania blatu zdecydowanie polecamy granit, ze względu na jego wytrzymałość, strukturę oraz elegancję. Spiek kwarcowy, pomimo swojej twardości jest bowiem materiałem nieodpornym na punktowe uderzenia oraz podatnym na zarysowania nożem ceramicznym.

Prezentowane próbki spieków kwarcowych mają charakter jedynie poglądowy, mogą występować różnice w jego strukturze i kolorystyce. Próbki, które możecie Państwo zobaczyć na ekranie komputera, to zeskanowane zdjęcia cyfrowe. Odcienie kolorów mogą się nieznacznie różnić, ze względu na możliwe różnice systemów komputerowych, monitorów oraz algorytmów kompresji zdjęć.


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096